Zpracování minerálů

Nabízím službu rovinné zpracování Vašich kamenů - nálezů, tedy od prvotní konzultace a selekce, přes řezání a broušení, až po finální leštění povrchu. Specializuji se na křemité hmoty, jako jsou acháty, jaspisy, železité křemeny a podobné suroviny.

Ceny a dodací lhůty zpracování jsou individuální, záleží na konkrétní náročnosti zakázky. Představu o ceně si můžete vytvořit z následujících příkladů.

Minimální cena za zpracování jedné poloviny kamene je 100,-Kč. Malé kamínky do rozměru 5x6cm zpracuji za paušální cenu 100,-Kč za jednu polovinu. Malé achátky z podkrkonoší a pod. zpracuji za 100,-Kč za jednu polovinu. Sbrušování kamenů které řezat nelze - individuální kalkulace dle náročnosti.

Střední kameny do rozměru 20x20cm zpracuji za cenu 4,-Kč za čtvereční centimetr. Tedy například rozříznu surový kámen, kdy plocha řezu bude 10x10cm, to je 100cm² - cena za kompletní zpracování první poloviny kamene včetně řezu bude 400,-Kč, jeho druhá polovina bude za 300,-Kč (zde se cena řezu již nepočítá).

U větších formátů nad 20x20cm je cena za čtvereční centimetr od 5,-Kč záleží na konkrétním rozměru, materiálu a náročnosti zpracování.

Předběžnou kalkulaci ceny Vám zpracuji na vyžádání.