ACHÁTY BARRANDIENU
a další leštitelné materiály


Publikace obsahuje 336 stran formátu 210x270 mm na matném lakovaném křídovém papíru (150g). Kompletní trojjazyčná verze textu v češtině, angličtině a němčině je doprovázená kvalitně zpracovanou fotodokumentací. Autoři: František Janouš, Karel Hegr, Petr Průcha
cena: 890,-Kč
objednávka: superkameny@seznam.cz


První kniha svého druhu, která zachycuje více než čtyřicet lokalit achátů, železitých křemenů a dalších leštitelných materiálů oblasti středních Čech, pánve Barrandienu. Téma, jež nebylo dosud uceleně zpracované ani v písemné ani v elektronické podobě. Poutavé vyprávění je doprovázeno fotografiemi unikátních kamenů převážně z vlastních a soukromých sbírek, od historicky neopakovatelných nálezů z lokalit již možná zaniklých, až po nálezy současné z míst zcela nově objevených.

Kniha je určena všem milovníkům kamenů a přírody. Potěší jak amatérské nadšence, tak i pokročilé sběratele nebo odborníky. Trojice autorů zde spojuje své nadšení, dlouholeté zkušenosti, cit pro mineralogii a přírodu i tvrdou chlapskou práci. Dostanete se s nimi pod povrch země a třeba změníte názor na „běžnou“ skutečnost, že poklady jsou pouze zlaté mince zakopané v hrnci, a nebo že přírodní zdroje jsou vyčerpatelné. Nikdy nevíte, kdy se cesta stočí a jak hluboko se skrývají tajemství.